Szukaj ogłoszeńSzukanie zaawansowaneZamek Joannitów


Kościuszki 3Kategoria: zamki i pałace
66-220 ŁagówLiczba miejsc: 30
(woj. lubuskie)Cena: 200zł - 340zł


www: http://www.zamek-lagow.com/pl/
tel. +48 (68) 341 20 10
tel.

Dzwoniąc powołaj się na
superturystyka.net

W pobliżu trasy E-30, w połowie drogi między Poznaniem a Berlinem, pośród starych bukowych lasów leży najpiękniejsza miejscowość Ziemi Lubuskiej - Łagów. Na przesmyku dwóch jezior, na wzgórzu otoczonym parkiem wznosi się zamek zbudowany w XIV wieku przez zakon joannitów. Obecna bryła budowli, ukształtowana w XVII wieku, składa się z czterech dwukondygnacyjnych skrzydeł, które tworzą renesansowy dziedziniec. Nad zamkiem góruje wieża warowna - atrakcyjny punkt widokowy. W zamku znajduje się hotel, restauracja, kawiarnia i reprezentacyjna Sala Rycerska.

W Komnacie Komtura, Katowni i pokojach wypełnionych zapachem wiekowych mebli będziesz miał niepowtarzalną okazję zasypiać, słuchając skrzypienia łóżek, brzęku łańcuchów, świstu wiatru za oknem, kroków zamkowych duchów. Restauracja wabić Cię będzie jadłem: staropolskim, myśliwskim, wykwintnym europejskim. Kawiarnia urządzona w dawnym refektarzu uraczy cię aromatycznym napitkiem, a Sala Rycerska wedle Twojej potrzeby zamieni się w miejsce kameralnego spotkania, wytwornego balu lub poważnej dysputy. Zauroczy Cię atmosfera renesansowego dziedzińca, zamkowej półbaszty i podzamcza ze sceną letnią i amfiteatrem.

Znajdująca się na podzamczu przedwojenna restauracja "Pod Basztą", pełniąca również funkcję sali teatralnej, widowiskowej i kinowej (500 m2) mogącej przyjąć jednocześnie dwustu gości, otwiera swe wrota dla spragnionych, głodnych i lubiących się bawić.

Zamek, podzamcze i restauracja "Pod Basztą" zamienią się na Twoje życzenie w miejsca odświętne, magiczne i tajemnicze. Iluzjoniści, klowni, rycerze, muzycy przeniosą Cię w czasy i w miejsca, o których marzysz. Każde spotkanie, konferencja, bankiet dzięki oprawie artystycznej zyskają niepowtarzalny charakter i staną się wydarzeniem, a organizowane przez nas bale, festyny i pikniki na długo zostaną w Twój ej pamięci. Spokój, kojące kolory bukowych lasów i krystalicznie czysta woda rynnowych jezior sprawia, że czas spędzony w Łagowie pozwoli Ci zapomnieć o wielkomiejskim gwarze i stresie, sprawi, że zawsze tu będziesz wracał.Udogodnienia
łazienkatelewizorradio
parkingsala konferencyjnawyżywienie
kominek

Lokalizacja na mapie

Wyślij zapytanie rezerwacyjne

Imię i nazwisko


Dane dotyczące pobytu


Data przyjazdu

Data wyjazdu

Ilość osób


Dane kontaktowe


Adres e-mail

Telefon


Treść